1% podatku

DRUHNY I DRUHOWIE
ROZPOCZĘŁA SIĘ KAMPANIA 1%
TRWA OD 01.01.2017 R. DO 30.04.2017 ROKU.
PAMIĘTAJ O NASZEJ JEDNOSTCE
PRZY SKŁADANIU PIT-u

„1% podatku dla OSP Kluczewsko”

Ochotnicza Straż Pożarna w Kluczewsku kieruje prośbę do wszystkich identyfikujących się z jednostką, przede wszystkim strażaków ochotników oraz sympatyków OSP o wspólne zaangażowanie się w kampanię „1% podatku dla Związku OSP RP”.

Wspólnym wysiłkiem możemy naszej jednostce pomóc zgromadzić dodatkowe środki finansowe.

Rozliczając podatek za 2016 rok , możemy wesprzeć jednostkę OSP Kluczewsko.

Przypomnijmy – 1% to jedna setna części podatku dochodowego od osób fizycznych, którą podatnik może przekazać wybranej przez siebie jednostce.
Jeśli sam nie wskażesz, komu przekazać 1% podatku, nikt nie zrobi tego za Ciebie. Twój 1% trafi do budżetu państwa.

1% – To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.

Odpisując 1% od swojego podatku w rocznym zeznaniu podatkowym wystarczy:
We „WNIOSKU O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO OPP”, który znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego wpisać tylko  Numer KRS Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej:  0000116212. Nie można pomylić się w numerze KRS, pomyłka oznacza nie złożenie wniosku.
W części „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, wpisać  „Cel szczegółowy 1%”  tj. wpisać nazwę OSP Kluczewsko oraz jej dokładny adres, czyli:

OSP Kluczewsko

1 Maja 44

29-120 Kluczewsko

województwo świętokrzyskie

Pamiętajmy, że 1% i tak jest należny Państwu.

Przekazując swój 1% dla Związku OSP RP to my mamy możliwość zdecydowania na jaki konkretny cel go przeznaczymy. Wpłata na Związek OSP RP nie jest darowizną. Przekazujemy pieniądze, które i tak stanowią podatek należny Państwu – i to my zadecydujemy czy przekażemy je Skarbowi Państwa, czy na swoją jednostkę. Nawet niewielką kwotę warto przekazać dla Związku OSP RP, z wielu kilkuzłotowych wpłat możemy uzbierać znaczącą sumę.

Pozyskane środki w roku 2017 Związek OSP RP zgodnie z regulaminem „1% podatku dla Związku OSP RP” przekaże jednostkom ochrony przeciwpożarowej na cele ochrony przeciwpożarowej zgodnie z wskazanym przez podatnika celem szczegółowym.

„1% podatku na rzecz Związku OSP RP” – wystarczy, że wpiszesz NR KRS 0000116212 do swojej deklaracji podatkowej.  Przykładowy wzór części deklaracji dotyczącej wniosku:

źródlo: www.zosp.pl