Ochotnicza Straż Pożarna w Kluczewsku

100 lat!

Zapraszamy w imieniu organizatorów uroczystości na obchody z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Kluczewsku. Zachęcamy wszystkie Druhny i wszystkich Druhów do wzięcia udziału w tej wyjątkowej uroczystości.

Wyjazd kibiców na Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze do Stopnicy

Już w niedzielę nasza męska drużyna wystąpi w Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Stopnicy. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego, darmowego wyjazdu do Stopnicy. Miejsce i godzina wyjazdu: 6:30, Plac OSP Kluczewsko. Przejazd będzie odbywał się luksusowym autokarem. Miejsca wystarczy dla wszystkich  Przekażcie informacje znajomym! Zachęcamy wszystkich do kibicowania naszej jednostce!

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2018

Serdecznie zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Kluczewsku!

Usunięcie gniazda os

W piątek 20.07.2018 byliśmy dysponowani do miejscowości Praczka w celu usunięcia gniazda os w domu jednorodzinnym, które bezpośrednio zagrażały mieszkającym tam osobom.

Pożar i podtopienie

We wtorek 17.07.2018 zostaliśmy powiadomieni o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w Kluczewsku. Po szybkim rozpoznaniu okazało się, że ogień objął drewniane elementy stropu, które znajdowały się wokół komina. Dnia 18.07.2018 po ulewnych deszczach zostaliśmy zadysponowani do zalanego sklepu w miejscowości Ciemiętniki.

OSP dla harcerzy!

W poniedziałek 16.07.2018 udaliśmy się razem z zastępem z JRG Włoszczowa na obóz harcerski, który znajduje się na Białym Brzegu. Wizyta miała na celu sprawdzenie dróg dojazdowych, warunków BHP oraz przeszkolenie wypoczywającej młodzieży z udzielania pierwszej pomocy.

ĆWICZENIA PK. „WODA 2018”

14 czerwca 2018 r. w miejscowości Mójcza, pow. kielecki zostały przeprowadzone ćwiczenia ratownicze odwodów operacyjnych pk. „WODA 2018”. Manewry te zakończyły cykl niezapowiedzianych ćwiczeń realizowanych na polecenie Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, mających na celu określenie stanu przygotowania sił i środków jednostek ochrony przeciwpożarowej krajowego systemu ratowniczo–gaśniczego do działań związanych z występowaniem zagrożeń powodziowych. W…
Przeczytaj więcej

Doposażenie jednostek strażackich

Gmina Kluczewsko podpisała umowę z Ministerstwem Sprawiedliwości na powierzenie realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej-Funduszu Sprawiedliwości. Po stronie ministerstwa umowę podpisał Dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich z upoważnienia Ministra Sprawiedliwości Mikołaj Pawlak. Jednostki strażackie zostały doposażone i tak: OSP Kluczewsko – Torba medyczna PSP R1 z zestawem szyn kramera i deską ortopedyczną,…
Przeczytaj więcej

Dh Dariusz Ławiński nagrodzony Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”

W dniu 26.05.2018 w Kielcach odbyły się Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. W trakcie uroczystości zostały wręczone odznaki „Zasłużony  dla  Ochrony  Przeciwpożarowej”. Są one nadawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  na wniosek Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Odznaczenia te nadawane są osobom, które wykazały się  wyjątkową ofiarnością i odwagą w bezpośrednich działaniach ratowniczych w czasie pożaru,…
Przeczytaj więcej

Festyn Rodzinny

Zapraszamy w imieniu Dyrekcji ZSP na Festyn Rodzinny wszystkich strażaków, dla których przygotowano część artystyczną w ramach Dnia Strażaka. Zachęcamy do uczestnictwa. Obowiązuje mundur galowy!