Szlamowe

• Net Power (wg SAE J1349) – 5,3 (7,1) kW  8,0(KM)/ 3600 obr/min,
  • pojemność zbiornika paliwa – 5,3 l,
  • zużycie paliwa 1,8 l/h,
  • system chłodzenia – wymuszony obieg powietrza,
  • układ zapłonowy – iskrownik tranzystorowy,
  • kierunek obrotu wału – przeciwny do obrotu wskazówek zegara.

Pompa:

• typ pompy: motopompa szlamowa, wirnikowa, samozasysająca,
  • średnice króćców – 80 mm,
  • maksymalna wysokość tłoczenia – 27 m,
  • maksymalna wysokość ssania – 8 m,
  • wydajność – 1210 l/min,
  • czas zassania wody do pompy – 90 sek. przy 4,5 m.

1 / 1

Pompa spalinowa Białogon PS 75

Opis techniczny:

Przeznaczenie:

Pompy typu PS 75S przeznaczone są do przętłaczania wody czystej lub zamulonej, zawierającej niewielkie ilości zanieczyszczeń mechanicznych, przy czym części stałe znajdujące się w pompowanej cieczy nie powinnzy przekraczać ø 10 mm. Maksymalna temperature cieczy 40° C, zaś gęstość cieczy pmax= 1.1 [g/cm3].

Pompa znajduje zastosowanie:

• w rolnictwie (do nawadniania, odwadniania terenów),
  • w budownictwie (do odwadniania wykopów),
  • w gospodarce komunalnej,
  • w pożarnictwie.

Agregat pompowy nie może być stosowany w środowiskach zagrożonych wybuchem, występowaniem ognia, gazu, czynników chemicznych, cieczy palnych itp.

Opis konstrukcji.

Agregat pompy sarnozasysającej typu PS 75S składa się z pompy wirowej odśrodkowej PS 75S zblokowanej z benzynowym silnilciem spalinowym, 4-taktowym. Wirnik pompy osadzony jest bezpośrednio na wale silnika i zabezpieczony nakrętką wirniką. Korpus pompy z kolanem tłocznym, króćcem ssawnym i zaworem umieszczonymi w górnej części, ma konstrukcję taką, że pompa po pierwszym zalaniu jest pompą samozasysającą

Obracający się w napełnionym wodą korpusie pompy wirnik, powoduje wysysanie powietrza z węża ssawnego, a tym samym zasysanie wody do pompy: Gwintowany króciec ssawny oraz nasada 75 umożliwiąją szybkie połączenie węży ssawnego i tłocznego. Wąż ssawny ø 75 , zakończony koszem ssawnym, wykonany jest ze zbrojonego PCV o długości standardowej 6 m przykręcany jest do pompy nakrętką dociskającą. Na tłoczęniu zastosowano typowy pożarniczy wąż tłoczny do hydrantów ø 75 o długości 6 m, obustronnie zakończony nasadami 75. W górnej części korpusu zajduje się otwór do zalewania pompy, a w dolnej części otwór spustowy, obydwa otwory są zaniknięte korkami. Wał uszczelniony jest uszczelnieniem mechanicznym.

Pompa o oznaczeniu PS 75S-R jest ustawiona na ramie przenośnej (ramie w wersji R lub w wersji R4), a o oznaczeniu PS 75S-K na wózku kołowym.

• Typ: przenośna, wirowa, samozasysająca,
  • moc silnika: 5,9 kW/ 3600 obr/min,
  • wydajność pompy: 55 m3/h,
  • maksymalna wysokość podnoszenia 26m,
  • maksymakna wysokość ssania 6m,
  • króćce:ssawny i tłoczny – posiadają typowe szybkozłączki strażackie typu STORZ o średnicy 75 mm, które umożliwiają wygodne podłączanie węży: ssawnego (ze „stopką” lub smokiem) i tłocznego – dostarczanych z pompą.